Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zahájení zimní přípravy/první přátelské utkání

24. 2. 2018

Dne 13. 2. 2018 byla v tělocvičně ZŠ Smidary zahájena zimní příprava mužstev mužů, sobota a další úterý pak patřilo fotbalu na umělé trávě při ZŠ Smidary, čtvrteční trénink z 22.2. byl ve znamení několikakilometrového výběhu, následovat budou tréninky úterý, čtvrtek a o víkendu se budou hrát přátelská utkání. Sezóna začíná pak poslední víkend v březnu. Do začátku sezóny naši muži absolvují již tradiční zimní soustředění v Josefově Dole a to v termínu od 14. do 18. března

Dnešního dne se muži dočkali prvního přátelského utkání s týmem Kněžic. K utkání nastoupila kombinovaná sestava, ve které se představili: Říha, Špičák, Fichtner, Smutný, Novotný, Remsa Pavel, Šefara, Vlček, Vobořil, Vantura, Gorel.  

Utkání se se hrálo za poměrně chladného počasí na umělé trávě pod světelnými reflektory v Chudonicích. Zápas se odehrál v pohodovém tempu, kdy hlavním účelem tohoto přátelského utkání bylo, aby si hráči pomalu oprášili fotbalové návyky na "velkém hřišti", proběhli se a začali uvažovat o tom, že je třeba se pomalu probudit ze zimního spánku. Bohužel to vypadalo, že někteří přes zimu příliš nedodrželi životosprávu a zřejmě spoléhají na taktiku: "nastoupí metráček, dostanete na fráček". Výsledek utkání byl nakonec, dle rozhodčího Petra Průchy 3:4 pro tým Kněžic, když o naše branky se postarali Michal Vantura, Tomáš Vlček (ten byl při chuti, pálil jak u Verdunu a tak si mimo jiné stačil vstřelit i ukázkového vlastence) a konečně Martin Malý, jehož gól byl po zásahu "videorozhodčího" nakonec uznán. Utkání splnilo účel, v další přípravě by se však v týmu mělo představit již více hráčů áčka, případně posily, o jejichž příchodu se intenzivně jedná.