Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vantura sestřelil Cerekvici!!

21. 10. 2017

Cerekvice - Červeněves A 1:3 (1:2)

Sestava: Říha - Gorel, Trejbal, Fichtner (C), Sedláček - Šindler, Špičák, Šefara, Vlček - Vanutra (86. Purma) , Duha Míra (63. Mikulka)

Góly: Vantura 3x

Trenér: Hloucal                     Vedoucí mužstva: Karásková K.

Rozhodčí: Hruška

Komentář:

V 11. kole zajížděl náš tým na horkou půdu do Cerekvice, odkud se body nevozí lehce. Soupeř okupoval devátou příčku aktuální tabulky a nabídl nám svojí nedisciplinovaností šanci na bodování, neboť si nechal v předchozím kole vyloučit hned dva klíčové hráče.

Bohužel se zase projevila hloupost některých našich hráčů, (nevím jak to už nazvat, ale napadají mě ještě horší výrazy vzhledem k okolnostem z dnešního dopoledne), když v důležitých zápasech často selžou a místo, aby odcestovali na zápas, od rána chlastají, vymlouvají se, někteří měli více či méně závažné zdravotní problémy a jiní se prostě jen necítili dobře. Našli se však i tací, kteří se sebezapřením nenechali Červeněves na holičkách a odcestovali přes své zdravotní problémy k zápasu v čele s Říhou, aby nás bylo alespoň 11. Nakonec se k zápasu dostavilo 13 lidí, z toho polovina z naší rezervy. V základní sestavě se představil i dlouholetý brankář Míra Duha a nevedl si vůbec špatně, ba naopak.

Utkání jsme rozehráli slušně a se soupeřem drželi krok, od počátku se hrála vyrovnaná partie. Do vedení jsme šli v 25. minutě po individuální akci Vantury, který zpracoval milimetrový pas Sedláčka, následně se prosadil v blízkosti vápna přes dva bránící hráče a umístěnou střelou otevřel skóre 0:1. Domácí reagovali zvýšenou aktivitou a mohli záhy vyrovnat, bohužel pro ně, proti byl Říha a dvě vyložené šance na skórování zlikvidoval. Nedáš dostaneš se tak potvrdilo již v 35. minutě, kdy opět Vantura, díky zaváhání domácího obránce a svému důrazu, se ocitl sám před brankářem, nezaváhal a poslal náš tým do překvapivého vedení 0:2. Soupeř však zbraně nesložil a zle zatápěl naší obraně, kdy se mu po samostatném nájezdu  na Říhu podařilo i v 39. minutě snížit na 1:2 a měl i další neproměněné šance, vyrovnat se mu však nedařilo.

Druhý poločas jsme byli domácím týmem zatlačeni do defenzivy, vytrvalý tlak však postupem času a poměrně rychle opadal. Domácí si nebyli schopni vytvořit vyložené šance a když už nebezpečně hlavičkovali, opět zasáhl výborně chytající Říha, ten svůj výkon korunoval i asistencí na třetí brance, když v 80. minutě výkopem našel Vanturu a ten vyběhnuvšího domácího brankáře ze střední vzdálenosti přeloboval a zkompletoval tak hattrick 0:3. Zbytek utkání jsme odmakali a s přehledem odehráli. Průběh střetnutí byl vyrovnaný, ale my jsme měli rozdílového hráče, kterým tento zápas byl Michal Vantura a stal se tak hráčem utkání. 

TOP HRÁČI: VANTURA, ŘÍHA, TREJBAL