Jdi na obsah Jdi na menu
 


Syrovátka - Červeněves 2:2 (1:1)

23. 10. 2016

Sestava:

Špičák - Král M., Michálek, Trejbal, Fichtner - Šefara (88. Sedláček), Calta J., Král A., Remsa Petr (68. Čihák), Malý, Gorel (46. Wojcik)

Góly: Fichtner, Čihák

Trenér: Novotný Z.                                     Vedoucí mužstva: Karásková K.

Rozhodčí: HR - Dostál, AR1 - Doubrava, AR2 - Doležal

Komentář:

Do Syrovátky jsme cestovali bez Calty Petra a Nováka Radka s chutí odčinit domácí prohru.

Od prvních minut jsme byli fotbalovějším týmem s lepším pohybem na hřišti, přesto jako první zahrozili domácí, když Pleskot ze strany mířil jen těsně vedle, poté jsme se však do slibných až vyložených šanci začali dostávat my, gólový úspěch však přinesla až 21. minuta, kdy po rozehraném rohovém kopu Calta J. nalezl Fichtnera, který se střelou z bezprostřední blízkosti nemýlil 0:1. Naše vedení mohl navýšit Gorel, který po ukázkovém uvolnění střílí jen těsně mimo. Naše šance na zvýšení skóre zůstaly nevyužity a tak domácí z ojedinělé akce, po rozehrané standardce, nedůrazném odkopu, trmě vrmě srovnávají na 1:1. Může být ještě hůř, když náš stoper na kluzkém povrchu padá a tak se otvírá volná cesta pro Pleskota, který sám před Špičákem míří vysoko nad. Naše vyložené šance, abychom se ujali vedení postupně nevyužíváme Remsou, Michálkem a ani Calta J. necílí přesně a tak se jde na přestávku překvapivě za nerozhodného stavu. 

Druhý poločas se hra více vyrovnala a my se už toliko nedostáváme k ohrožení branky domácích, šancí je jak šafránu a domácí s přibývajícím časem cítí větší šanci na zisk bodů a podle toho jejich hra a obětavost také vypadá, na hřišti začíná úřadovat rozhodčí a tak se nám sen o zisku tří bodů začíná pomalu a jistě rozplývat. Největší šanci na zlomení zápasu v náš prospěch má povedenou hlavičkou Malý, ale domácí golman si s ní dokázal poradit, domácí kontrují střelou do tyče. V 80. minutě se míč v šestnáctce odráží k Čihákovi a ten jej vzápětí uklízí k tyči 1:2, vypadá to již, že bychom přeci jen mohli odvést ze Syrovátky všechny body, bohužel hru zbytečně otvíráme, domácí útočník se tak řítí na našeho brankáře, v čemž se mu snaží zabránit smutný hrdina Vlasta Čihák a fauluje jej uvnitř pokutového území, nařízenou penaltu pak domácí borec proměňuje 2:2. 

Hráč utkání - útočně disponovaný stoper Honza Michálek

Komentář trenéra:

Po dlouhé době jsem byl spokojen s předváděnou kombinační hrou, bohužel neproměňování vyložených šancí, zejména v prvním poločase, nás stálo dva body, utkání jsme měli zvládnout vítězně.