Jdi na obsah Jdi na menu
 


Stěžery A - Červeněves A 4:1 (2:0)

13. 5. 2018

Sestava: Říha - Fichtner (C), Gorel (39. Smutný), Wojcik (79. Sucharda), Vlček (69.Mikulka), Špičák, Šefara, Král M., Kmínek - Malý, Remsa (46. Novotný)

Gól: Malý

Trenér: Hloucal Martin

Rozhodčí: HR - Doubrava, AR - Stošek, AR2 - Tuček

Komentář:

K utkání ve Stěžerách se počítalo hned několik omluvenek a v kombinaci s postavením domácích v tabulce se očekávalo i velmi těžké utkání.

Zápas jsme rozehráli až překvapivě aktivně a tlačili jsme se do koncovky, dobrá příležitost ke skórování se naskytla pro Remsu, když se k němu odrazil míč, odkrytou bránu se mu z první trefit nepodařilo. Mírně zaskočení domácí začali však záhy praktikovat náběhový fotbal, který nám dělal velké problémy. Soupeř postupně převzal iniciativu a o to hůř, když ve 14. minutě vytvořil hrubku Gorel, kterému přihrávkou vypíchl domácí hráč, následně našeho stopera kličkou vymíchal stejně jako brankáře a šel slavit 1:0. Valil se na nás útok za útokem a standardka za standardkou, domácí nastřelili tyč a měli i další dobré gólové příležitosti, až se ujala střela z 28. minuty, která sic šla vedle, tak jí z první do brány zklepl osamocený domácí hráč 2:0. Stěžerští nebyli nezranitelní a vytvářeli v zadních řadách i poměrně dost chyb, největší možnost na snížení měl pak Malý, když jeho povedenou střelu ze střední vzdálenosti vytáhl brankář na břevno. Poločas skončil 2:0. 

Vzhledem k průběhu prvního poločasu bylo našim cílem v tom druhém příliš neinkasovat, pomýšlet na vyrovnání pak byla utopie. Soupeř však prostřídal, stejně jako náš tým a najednou jsme byli domácím více, než vyrovnaným soupeřem o to víc když domácí stoper vytvořil hrubku, míč mu ve vápně vypíchl agilní Malý, zakončení však nezvládl a ve snaze obstřelit brankáře v tutovce minul. V 61. minutě jsme se však již dočkali, když opět Malý vyslala povedený projektil ze strany na bránu a jeho střela ideálně zapadla za záda domácího brankáře 2:1. Domácí bez pohybu se dlouho hledali a my sahali po bodu, zejména Král M. s Malým dělali v domácí obraně vítr. Bohužel v 77. minutě si  domácí hráči vzpomněli na jednu z náběhových akcí, kterých v prvním poločase předvedli nespočet a podařilo se jim na dvakrát i zavěsit 3:1. V závěru utkání ještě skóre navýšili a tak jsme ze Stěžer odjeli bez bodu 4:1.