Jdi na obsah Jdi na menu
 


Starý Bydžov - Červeněves B 1:1 (1:1)

14. 4. 2019

Sestava:

Špičák - Vlášek, Novák, Drobný, Nožička - Mikulka(46.Duha), Trutnovský (46. Král M.), Vobořil, Remsa Pavel (74. Struna) - Vantura, Vlček V. (78. Novotný)

Gól: Mikulka

Trenér: Gorel

Rozhodčí: Stránský

Komentář:

Na půdu aktuálního lídra tabulky jsme zajížděli v slušné sestavě, i přestože jsme museli řešit několik otazníků bezprostředně před zápasem, tak se nás nakonec sešlo patnáct. Soupeř nás očekával nažhaven v plné síle a povzbuzen vysokým vítězstvím z prvního kola, kdežto my jsme tímto ostrým utkáním vstupovali do jarní části. 

Začátek zápasu se nesl v drtivém tlaku domácích, vlétli na nás a do vápna lítal jeden střílený centr za druhým, odolávali jsme mnohdy i se štěstím, postupně tlak soupeře uvadal a i my jsme si nacházeli cestu k brance domácích. Jaká sprcha pro domácí, když ve 12. minutě Vojta Vlček vyhrává osobní souboj ve vápně z nulového úhlu vrací míč před bránu tak šikovně, že nachází hlavu Mikulky a ten pohotovou hlavičkou posílá náš tým do vedení 0:1. Domácí se snaží rychle odpovědět, ale jejich snaha často končí na našich kopačkách nebo v rukavicích sebevědomě chytajícího Špičáka. V 37. minutě se přeci jen domácí dočkali, když po jednom z mnoha střílených centrů do vápna se míč odrazil k domácímu borci a ten pohotovou a tvrdou střelou pod víko nekompromisně srovnal 1:1. V prvním poločase již branka nepadla.

Druhý poločas byl již více přerušovaný, domácí si drželi stále mírnou převahu, ale jejich tlak už nebyl zdaleka tak souvislý. Hned na začátku jsme mohli jít do vedení po zakončení Vobořila, ale ten v dobré pozici tísněn přestřelil. Naše kontry mnohdy volaly po lepším zužitkování, než nastřelení brankáře, nebo slabém zakončení, stále jsme byli nebezpeční. Soupeř si svůj největší tlak nechal na samý závěr zápasu, kdy zahrával sérii rohů a zejména ten poslední pro nás mohl být smrtelný, když domácí borec osamocen netrefil odkrytou bránu.

Komentář trenéra:

Do Starého Bydžova jsme přijeli bodovat, i přestože jsme si byli vědomi síly soupeře. Vzhledem k průběhu utkání jsem s remízou spokojen, zápas se musel líbit, o čemž svědčí i hlasité podporování od fanoušků z obou táborů. Potěšili mě všichni naši střídající hráči, kteří do rozjetého zápasu zapadli a velkou měrou se tak podíleli na zisku bodu. 

Hráč utkání: Vojta Vlček - vyspělý výkon, okořeněný asistencí na brance. 

TOP hráči: Vojta Vlček, Láďa Drobný, Pavel Špičák