Slavia HK B - Červeněves A 6:1 (1:0)

1. 5. 2017

Vraždění neviňátek.

Do Hradce Králové na rezervu Slavie jsme jeli bez tří hráčů jinak základní sestavy, což se muselo odrazit na výkonu a výsledku, neboť v současné době disponujeme velmi úzkým kádrem pro Okresní přebor. Zraněný je Malý, den předem se pro zranění omluvil Michálek a hodinu před srazem se ozval Sedláček, že s ním nemáme počítat. Aby nás bylo alespoň předepsaný počet, mobilizovali jsme hráče B-týmu.

Do utkání jsme nevstoupili špatně, domácí sice měli mírnou převahu, ale i my jsme si vytvořili nebezpečné situace, největší naši příležitost prvního poločasu spálil Gorel, poté co jej v náběhu za obranu našel ideálním pasem Wojcik D., zakončení však nebylo dostatečně pohotové a tak domácí brankář na hranici pravidel situaci skluzem  do hráče vyřešil.  Hru jsme vyrovnali a soupeři byli zdatným protivníkem, až do 44. minuty, když domácí v blízkosti pokutového území zahrávali autové vhazování dlouhým hodem. Míč se nám sice s vypětím všech sil podařilo odvrátit, avšak pouze k domácímu útočníkovi, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě a tak byl šatňák na světě 1:0.

Druhý poločas byl z naší strany katastrofa, domácí záhy v cca 55. minutě po rohovém kopu a chybě našeho brankáře snadno navýšili skóre 2:0 a my se sesypali jako domeček z karet, v průběhu deseti minut jsme inkasovali čtyři branky a bylo po zápase. Domácí své vedení ještě navýšili v 76. minutě na hrozivých 6:0, abychom se v 86 minutě dočkali alespoň čestného úspěchu poté, co Špičák důsledně dorážel na domácí obranu, resp. golmana, kdy s ním svedl souboj a díky důrazu se mu podařilo míč procpat až před prázdnou bránu, aby pohodlně skóroval 6:1.