Sestava: Sucharda - Mikulka, Smutný, Vlasák, Duha - Čihák, Trejbal, Hillebrand, Skalický - Drobný, Mikácsi

Střídali: Říha, Čapek, Novotný, Gorel, Špičák

Góly: Skalický /ze pen./ Říha, Hillebrand, Gorel

Trenér: Gorel/Novotný

Komentář:

K zřejmě jedinému přátelskému utkání si naše rezerva před startem soutěže pozvala tým ze Žeretic. Utkání a výkon hráčů se nesl v duchu prvního přátelského utkání, kdy k vidění bylo plno nepřesností a souhra také vázla, nicméně to byl náš tým, který byl aktivnější, hrál s chutí i nasazením. První branka přišla poté, co se dobře hrající Čihák důrazně probojoval do vápna, kde byl nedovoleně atakován, získali jsme tak možnost zahrávat pokutový kop, který bezpečně proměnil Skalický a jako nováček se tak uvedl hned v prvním zápase gólem 1:0. Poločas skončil nejtěsnějším možným výsledkem.

Ve druhém poločase pokračoval zápas v podobném tempu, když hostům se po rohovém kopu podařilo srovnat, poté co hostující útočník ukázkově trefil míč z první a ten zapadl za záda Čapka 1:1. Na tuto branku jsme odpověděli střídáním, když do hry šel zcela netradičně brankář A-týmu Honza Říha a hned jeho první dotek s míčem znamenal naše vedení,  po rozehraném rohovém kopu, míč nekompromisně zavěsil do brány 2:1. Vedení nám dlouho nevydrželo, když hosté po okénku v naší obraně a úniku srovnali na 2:2. Do vedení jsme šli 15 minut před koncem, kdy zafungovala kombinace na ose Trejbal - Gorel - Hillebrand, posledně jmenovaný zacílil přesně 3:2. Konečnou podobu výsledku pak dal v závěru Gorel, který využil uvolnění od Trejbala a střelou mezi nohy brankáře zvýšil naše vedení na 4:2.

Perličkou utkání je, že v něm v jednu chvíli nastoupili v našich barvách hned čtyři golmani a přestože aktivně chytají, ani v poli si nevedli vůbec špatně. Utkání splnilo svůj účel bezpochyby.