Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nové Město - Červeněves B 2:3 (0:2)

22. 4. 2018

Sestava:

Říha - Paštika, Špičák, Smutný (72. Duha Mir.), Sucharda - Duha T., Vobořil, Trejbal, Mikulka (40. Vlček) - Gorel, Vantura (C)

Góly: Gorel 2x, Vantura

Rozhodčí: Štancl

Trenér/vedoucí mužstva: Gorel

Komentář:

Do Nového Města, toho času třetího celku tabulky, jsme tým stavěli poměrně složitě, nakonec však bylo připraveno 14 borců ochotných se porvat konečně o nějaký ten jarní bodík, když předchozí dva zápasy jsme vyšli na prázdno a propadli se tak až na čvrtou příčku, opět se osvědčila taktika tří golmanů v sestavě, neboť všichni odehráli výborný zápas, ale nepředbíhejme. 

Utkání jsem rozehráli senzačně, první nákop za obranu důsledně dohrává Vantura narozdíl od domácích obránců, využívá jejich nedorozumění s golmanem a propadnuvší balón předkládá před odkrytou bránu, kde Gorel již neměl složitou pozici k zakončení 0:1. Trochu opaření domácí se snaží rychle odpovědět a nutno podotknou, že jsou fotbalovějším týmem, nachází okénka v naší obraně, ale nám se mnohdy i se štěstím daří vždy míč vypíchnout, hráče odstavit a nebo výborně zasahuje Říha a drží naše akcie v kurzu. Rozhodně nejsme lepším týmem, hosté hrají fotbal, my však dáváme góly a hlavně příkladně bojujeme a za to jsme odměněni v 40. minutě, když se do úniku dostává Vobořil, už to vypadá, že situaci přehrál a utopil se v kličkách, ale on na sebe pouze natáhl dva hráče, aby míč poslal před bránu, kde si naběhl bráněný Vantura a efektivně patičkou zvyšuje naše vedení na 0:2. 

Do druhého poločasu očekáváme ještě větší tah domácích na branku a opravdu se dostavuje, v 53. minutě naše obrana vytvořila jednu z mála výrazných chyb, domácí brankář vykopává míč až za naší obranu a útočník se řítí sám na Říhu, míč posílá podél stojné nohy a snižuje na 1:2. Netrvá ani tři minuty a domácí zahrávají standardku z poza vápna, kdy si do vápna nabíhá domácí hráč a ranou z první pohotově uklízí míč za bezmocného Říhu 2:2. Domácí jsou na koni a valí se na nás útok za útokem, postupem času však díky obětavosti a bojovnosti hájíme alespoň zisk bodu, v těchto fázích utkání je výraznou postavou Špičák, který se zřejmě dobře vyspal a jezdí jako motorová myš, když už to vypadá, že si týmy body rozdělí, zahráváme v 89. minutě standardku ze střední vzdálenosti, Vobořil svým centrem nachází přesně hlavu Gorela a ten klasicky přehazuje bezmocného domácího brankáře 2:3, v tu chvíli propuká euforie na plno, soupeři již nic nedovolíme, naopak vedení může navýšit v samostatném nájezdu Vantura, bohužel vysoko přestřeluje a tak vítězíme o branku. 

Komentář trenéra:

Pochvala celému týmu za bojovnost, zejména obránci Paštika se Sucharda, ale Špičák na obou postech zahráli velmi dobré utkání, Smutný se do zápasu také dostal a prosadil tělo, celkově se makalo a výsledek se proti o něco fotbalovějšímu týmu dostavil. Bylo vidět, že si někteří sáhli až na samé dno a tak můžeme slavit první jarní vítězství pro Červeněves.

Hráč utkání - Pavel Špičák 

TOP hráči: Špičák, Říha, Sucharda