Jdi na obsah Jdi na menu
 


Myštěves B - Červeněves B 2:4 (2:1)

4. 10. 2015

Sestava:

Sucharda - Lubas (C), Marek, Schertler, Sedláček (49. Hlavatý)- Čihák (46. Ročeň), Dvořák (30. Kmínek), Fichtner, Remsa Pavel (70. Restl), Wojcik D. - Hornych (84. Čapek)

Trenér/vedoucí mužstva: Gorel, Purma

Góly: Remsa Pavel z pen., Ročeň, Kmínek, Marek

Rozhodčí: Ležík 

Komentář:

Do Myštěvse dorazila naše rezerva v uvolněné atmosféře s 17 borci připravenými do hry a s početnou diváckou podporou v zádech. Tradičně posílený soupeř, nejméně o čtyři hráče áčka v kontextu s utkáním, ve kterém nás letos Myštěves, již jednou jednoznačně přehrála a to ještě na našem pažitu, nevěstilo rozhodně lehké střetnutí. My jsme rezervu vystužili Wojcikem D., který včera nemohl nastoupit za náš první tým a v záloze, resp. na lavičce jsme si ponechali Kmínka, který má potenciál být v případě potřeby rozdílovým hráčem. 

Protože jsme neměli co ztratit, vyzkoušeli jsme si nové rozestavení, ve kterém se, jak ukázal čas, někteří doslova našli, například Hornych oběhal svůj post zcela vyčerpávajícím způsobem. Zápas jsme rozehráli solidně a domácím jsme byli více než vyrovnaným soupeřem, ti přeci jen plnili roli favorita a získali si mírnou převahu, ale byli jsme to my, kdo první udeřil, když se v 19. min. velmi důrazně a s nasazením hrající Čihák probojoval až před domácího golmana, aby byl faulován, následovala penalta, kterou nekompromisně pod klacek proměnil Remsa 0:1. Domácí se z tohoto direktu oklepávali pomalu, ale jistě, v 34. min. zaváhala naše obrana a Hladík lobem překonal Suchardu 1:1. Do konce poločasu domácí dokonali obrat, díky vlastenci, který po stříleném centru Hladíka, skončil v naší síti od našeho záložníka poté, co se nedohodli s brankářem 2:1.

 

Druhý poločas byl naše jedno velké vzdušné představení. Soupeře jsme postupně zaskočili třemi střílenými centry, nejprve se ze vzduchu po nadýchaném centru Lubase, prosadil hlavou střídající Ročeň a srovnal tak v 57. minutě na 2:2, aby obrat v utkání dokonal opět hlavou nekompromisně Kmínek 2:3, který si naskočil na přímák zahraný Markem a definitivně o našem vítězství pak rozhodl po ideálním centru Kmínka, ve velkém stylu hrající Marek, jak jinak než hlavou 2:4. Naše obrana v čele se stoperským duem Marek x Schertler, byla celý druhý poločas neprostupná, kdy jí dodával jistotu sebevědomě chytající Sucharda a tak se domácí již nebyli schopni dostat do vyložené šance, natož prosadit, dokráčeli jsme tak k překvapivému, ale zcela zaslouženému vítězství.  

           Hráč útkání, neúnavně běhající: David Hornych

Komentář trenéra:

Nevím co na hráče zapůsobilo více, zda nové rozestavení, nebo motivační prvek vyslovený před zápasem, který si bude mančaft  mít možnost užít v příštím utkání, na které se již nyní těším (pozn. redakce - poměrně netradiční oblečení nejen pro trenéry a šílená ironie v předchozí větě), každopádně jsem byl spokojen, snad prvně, s dodržováním taktických pokynů, kdy jsme slavili úspěch zejména díky pohybu a důrazu.