Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kosičky A - Červeněves A 2:3 (1:2)

5. 9. 2016

Sestava:

Špičák - Lubas(31. Fichtner), Trejbal, Novák, Sedláček - Calta P., Calta J., Král A., Čihák (76.Říha) - Šefara, Malý

Góly: Čihák, Calta P., Calta J.

Trenér: Novotný Z./Novotný J.      Vedoucí mužstva/zdravotník: Karásková K

Rozhodčí: HR - Konhefr, AR1 - Krejska, AR2 - Jánský

Komentář:

Ve čtvrtém kole okresního přeboru jsme cestovali do tradičně silných Kosiček, kterým se však vstup do soutěže ideálně nepovedl a tak jsme toho chtěli využít i my, abychom odčinili ztrátu dvou bodů na domácí půdě. Trhliny v našich plánech začaly omluvenkami na jména Král. M, Michálek J., Gorel, Hillebrand a z dlouhodobě zraněných se nám pomalu do sestavy vrací jen Říha.

V prvních minutách to vypadalo, že více jak se soupeřem se obě mužstva budou "prát" s povětrnostními vlivy, to se však nakonec nepotvrdilo a počasí se záhy umoudřilo. Velký průvan v domácí obraně však způsobil Calta J., který hned v 9. minutě vyslal na milimetr přesně průnikovou přihrávkou do úniku Čiháka a ten ve svých 17 letech se zachoval jako opravdový mazák - střela podél brankáře znamenala naše vedení 0:1. Byli jsme fotbalovějším týmem, na našich kopačkách bylo znát, že máme chuť po vítězství, kdežto místy bezkrevný výkon domácích jen sotva mohl stačit. Bohužel vyrovnání jsme soupeři doslova vnutili a to hned ve 20. minutě, když náš brankář špatně vyhodnotil kop od rohového praporku a po jeho zásahu ho mohl už jen lovit ze sítě 1:1. Oklepali jsme se brzy, již ve 29. minutě jsme se radovali opět z vedení, poté co se do zakončení probojoval Calta P., ač atakován na hranici pravidel, možná spíše za ní, dva souboje před šestnáctkou ustál a svojí střelu poslal přímo k tyči 1:2. Do konce prvního poločasu se skóre již neměnilo a nemělo ani příliš z čeho.

Druhý poločas jsme opět rozehráli ve svižném tempu a byli tím aktivnějším týmem, bohužel branka vstřelená po ukázkové kombinaci skončila pouze odpískáním postavení mimo hru Malému, v 54. minutě se pak sám na brankáře řítil Calta J., jeho pokus o lob však skončil neúspěšně a brankář v klidu zakončení zneškodnil. Domácí se chvílemi prezentovali rozhádaným dojmem, jako by ani nechtěli vyrovnat a nebo jsme jim tu příležitost prostě odmítali poskytnout, od 70. minuty přeci jen převzali iniciativu na svojí stranu, nebylo jim to však příliš platně, jenže v 88. minutě dostali od rozhodčích dárek v podobě možnosti zahrávat přímý volný kop z ideální střelecké pozice a domácí borec s ním naložil jak nejlépe uměl, Špičák za míčem plachtil marně 2:2. Jak nespravedlivé, jenže nebyl ještě konec. Hned z následné rozehry ve stylu brácha na bráchu Calta P. našel svým stříleným centrem Caltu J. ten se umístěnou střelou do odkryté brány nemýlil, korunoval tak zlepšený výkon oproti prvnímu poločasu 2:3. Infarktový závěr se šťastným koncem byl tak na světě.

Hráč utkání: Podařilo se mu, na co sáhl, utkání odjezdil a ještě vstřelil gól - Petr Calta

Komentář trenéra:

Utkání jsme odbojovali, bylo poměrně vyrovnané, v prvním poločase jsme měli přeci jen mírně navrch, od 60. minuty jsme vyklidili střed hřiště a soupeř tak naopak získal převahu, nicméně vítězství považuji za zasloužené.