Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dohalice - Červeněves A 1:3 (0:2)

14. 4. 2019

Sestava:

Špičák - Fichtner (C), Wojcik, Novotný Jar., Lihan - Jurička, Trutnovský (72. Novotný Jiří), Malý, Kmínek - Vlček V. (69. Mikulka), Vantura (90. Gorel)

Trenér: Hloucal Martin                                      Vedoucí mužstva: Karásková Kateřina

Góly: Jurička, Vantura, Trutnovský

Rozhodčí: Křičenský, Doubrava, Štastný

Komentář:

Ve třetím jarním kole jsme zavítali na půdu Dohalic, již se pomalu stává pravidlem, že v sezóně jeden zápas vyhrajeme a odvetu zase Dohalice, případně naopak. Protože Dohalice u nás na podzim loupili, byla řada tentokrát na nás. Úvod zápasu však tomuto nepsanému pravidlu příliš nakloněn nebyl. Silný vítr hrál s domácími. Soupeř posílal do našeho vápna centr za centrem, a to jak ze hry, tak od rohového praporku, měli jsme obrovské štěstí, že mnoho zakončení končilo těsně vedle. V jednom případě nám pomohla branková konstrukce a zbytek vyčapal opět vynikající Špičák. Souvislý a drtivý tlak domácích žádnou branku nepřinesl, kdyby to však bylo 3:0 pro domácí nemohl by se nikdo divit. V 26. minutě Jurička z ničeho, respektive ze svého důrazu na polovině hřiště vybojoval míč, pláchnul bránicím hráčům, vystřelil, golmanem vyražený míč doběhl a opět důrazem protlačil za brankovou čáru. Skvostný moment tohoto hráče 0:1. Domácí trochu opařeni, v tlaku polevili, ale stále měli navrch co jim to však bylo platné... Opět náš brejk, poté co si Vlček s Trutnovským na polovině hřiště ukázkově vyměnili balon, druhý jmenovaný kolmou přihrávkou našel přesně Vanturu, ten se kličkou zbavil obránce a zacílil přesně 0:2. Třikrát jsme byli před domácím brankářem a z toho vstřelili dvě branky, jaká to efektivita. Další rána pro domácí těsně před koncem poločasu. 

Druhý poločas už nebyl tak výrazně v režii domácích, možná i protože jsme hráli po větru.  V 56. minutě zahrává standardku ze strany Kmínek jeho centr do vápna tečuje Trutnovský a míč končí v bráně 0:3. Domácí v 61. minutě se přeci jen dočkají a po centru do vápna umístěným obloučkem berou našemu brankáři čisté konto 1:3. Tým Dohalic se snaží ještě dostat do zápasu, ale Špičák dnes čaruje, velmi dobře se prezentuje i obrana v čele s Wojcikem a ani dvojité plíce Malého nechtějí připustit, že bychom toto utkání měli ztratit. Zápas poměrně zkušeně kontrolujeme a soupeři nedáváme příliš prostoru pro drama. V střetnutí již branka nepadla a tak si z Dohalic odvážíme cenné vítězství za týmový a obětavý výkon.

Hráč utkání: velký malý muž, který obstál proti dohalickým věžím -  Pavel Špičák