Jdi na obsah Jdi na menu
 


Derby: Skřivany - Červeněves A 1:2 (0:1)

21. 5. 2016

Sestava: Říha - Sedláček, Novák, Michálek, Drobný - Král M., Král A., Šefara (71. Fichtner), Wojcik D.(86.Hornych) - Gorel (81. Marek), Malý

Góly: Malý, Král A.

Trenér: Hloucal                        Vedoucí mužstva: Karásková K.

Rozhodčí: HR - Krejska, AR1 - Částka, AR2 - Vančura

Komentář:

K očekávanému derby jsme dorazili do Skřivan bez ve formě hrajícího Trejbala a malá tragédie se odehrála také v týdnu, kdy na listinu dlouhodobě zraněných přibyl Remsa Petr. Tým jsme tak doplnili o hráče rezervy!

První poločas se hrál nudný fotbal bez zápalu z obou stran, početné publikum čítající bezmála dvě stovky diváku tak sledovalo nevýrazný fotbal s minimem šancí, opatrná hra však přeci jen přinesla naše vedení, když jsme dali gól z ničeho, tedy spíše ojedinělé akce, Wojcik D. potáhl na lajně míč a centroval před bránu, jeho centr nalezl Gorela, který však z bezprostřední blízkosti trefil pouze domácího golmana Špičáka, odražený míč převzal Malý a zkušeně poslal v 28. min. náš tým do vedení 0:1! První poločas se v poklidném tempu i dohrál. 

Druhá polovina zápasu přeci jen přinesla více vzruchu, když se domácí zapomněli zřejmě v kabině, aby ve 48. minutě již prohrávali o dvě branky a to když se Šefara probojoval až do zakončení, jeho střel však nemířila mezi tři tyče, nýbrž nalezla nabíhajícího Krále A., pro kterého nebyl problém míč zasunout do zcela odkryté brány 0:2. Domácí přeci jen nechtěli body odevzdat snadno a tak jejich zvýšená aktivita přinesla v 57. minutě snížení po akci Khelila, jehož střelu Honza Říha sice vyrazil na tyč, ale následně odrazem od ní si jí srazil do vlastní sítě 1:2. Domácí převzali aktivitu na své kopačky, na hřišti se začalo jiskřit, k vidění bylo několik žlutých karet, ale snaha domácích o vyrovnání byla pouze platonická a tak jsme utkání i díky vynikajícím divákům, kteří nás hlasitě podporovali a vytvořili domácí atmosféru, dovedli do vítězného konce 1:2.  Derby je naše a vyhráli jsme na hřišti i v hledišti! 

Hráč utkání, bezpečně chystající Honza Říha

Komentář trenéra: 

Prijeli jsme obrat o body soupeře na jeho hřiště s vedomim, že to nebude lehke.To se take naplnilo, my hrali na brejky, s maximálním durazem a cekali na chyby soupeře. Po jedne schrumazi se dostali do vedeni. Pote, at se štěstím navýšili vedení.To byla take tečka na skore od nas. Pote uz úřadovali,ale neplatonicky domaci a my tak uhajili cenne vítězství na hřišti soupeře v derby.