Jdi na obsah Jdi na menu
 


DERBY: Myštěves A - Červeněves A 5:3 (3:3)

25. 10. 2015

Sestava:

Říha - Sedláček, Michálek, Wojcik D. (46. Hornych), Gorel - Král M., Trejbal, Šefara, Král. A. - Kmínek, Remsa (70. Vrabec)

Góly: Král. M, Kmínek, Šefara

Trenér: Hloucal Martin                      Vedoucí mužstva: Karásková Kateřina

Rozhodčí: HR - Vlachý, AR1 - Markarjanc, AR2 - Firbacher

Komentář:

Do Myštěvse jsme dorazili bez Malého, Nováka a pro souběžně hrané utkání našeho B-týmu, jsme tak ani nedoplňovali z rezervy, stejně tak domácí měli očividně problém se sestavou.

Vstup do utkání se nám povedl náramně, když na netradičním postu hrající Remsa, odstřeloval branku soupeře ze všech pozic, případně servíroval centry do šestnáctky, kdy jeden z nich si v 18. min našel Král M. a nadvakrát míč poslal za záda domácího golmana 0:1. Vedení nám nevydrželo dlouho po nedůrazu v obraně prošel se štěstím do zakončení domácí Demeter a jednoduše v 21. min srovnal na 1:1. Odpověd na sebe nenechala opět dlouho čekat a o dvě minuty déle jsme zase vedli, poté co Trejbal nalezl Kmínka a ten domácího golmana obstřelil 1:2. V 29. minutě vybídl Král. A, přihrávkou k ofenzivní akci Šefaru, kterému se domácí obrana nepochopitelně rozestoupila a tak pokračoval až do zakončení, které provedl mistrovsky a přízemní střelou poslal náš tým do dvougólového vedení. Hráli jsme lépe naše převaha byla vyjádřena i slibným průběžným výsledkem, vypadalo to, že nás nemůže nic zaskočit, bohužel v 34. minutě jsem darovali soupeři snížení, když Sedláček neuhlídal domácího útočníka, který naservíroval střílený centr před prázdnou bránu, kde nabíhal V.Bret, jehož náběh prozměnu nezachytil Gorel a souboj, po kterém oba hráči spadli, byl posouzen jako penaltový. Havlena penaltu se štěstím proměnil 2:3. V 36. minutě bylo ještě hůř, po ztrátě míče na středu hřiště se do otevřené obrany valil další útok, který se nepodařilo zastavit a domácí Demeter si připsal druhou branku 3:3. Branková přestřelka tímto v prvním poločase skončila. 

Druhý poločas se hrálo již zodpovědněji, opět jsme si vypracovali mírnou převahu a zdálo se, že můžeme i přes ztrátu slibného vedení, pomýšlet dále na vítězství, to by však nesměl začít úřadovat rozhodčí Vlachý, do 65. minuty co se týče emocí vcelku klidné utkání, svým necitlivým rozhodnutím vyloučit po druhé žluté kartě hráče Krále. M za výraz: "To si děláš srandu" (uvedeno v zápisu o utkání) vzplály emoce, které byly umocněny tím, že domácí záhy po vyloučení, využili početní výhodu a šli do vedení 4:3. Na hřišti se začalo jiskřit a diskutovat, fotbal skončil, téma diskuzí bylo proč rozhodčí uděluje karty jednostranně a  domácí přestupky přehlíží, zejména, když domácí tahali čas, zakopávali míče po odpískání a kouskovali tak hru, bez náležité odezvy hlavního rozhodčího. Jedna z těchto diskuzí vyústila až ve vyloučení Trejbala z 80. min, který za údajný výrok "hajzle jeden", dostal také červenou kartu. V devíti jsme kapitulovali ještě jednou a zápas skončil 5:3. 

Hráč utkání: Jan Michálek

Komentář trenéra: 

Malá sportovní tragédie, aneb jak málo stačí k otočení utkání. Začali jsme ve velkém stylu, naše přání zvítězit se začalo naplňovat, vedli jsem 3:1, ale místo uklidnění přišlo pár hrubých chyb, nedisciplinovanost a směr utkání nám utekl hodně daleko. Ani tak ne soupeř, ale my se porazíme sami.