Jdi na obsah Jdi na menu
 


DERBY: Myštěves - Červeněves 5:4 (3:0)

2. 4. 2019

Sestava:

Říha (46. Špičák z pole) - Fichtner (C) (83. Schertler), Wojcik, Novotný Jar., Špičák (46. Mikulka - Špičák do brány), Jurička, Kmínek, Malý, Král. A, Hösch - Vlček V.

Trenér: Hloucal M.                    Vedoucí mužstva: Karásková K.

Rozhodčí: Kincl Václav z Neznášova, Vízek a Mykytynets

Góly: Wojcik 3, Hösch

Komentář:

Reprezentovat náš oddíl do Myštěvse dorazil poměrně úzký kádr, což nás nakonec může asi i mrzet. Omlazený perspektivní tým v čele se zkušeným golmanem neměl v Myštěvsi co ztratit, přestože informace o týmu domácích kolovaly různé a některé hovořily i o krizových scénářích, nakonec na náš tým vyrukovali domácí v plné síle i s exligistou na lavičce.

Po úvodní oťukávačce začali domácí praktikovat náběhový fotbal a naše obrana hořela jako papír, okna jako výkladní skříně nabízela šanci za šancí a hned v 16. minutě domácí po rozborce naší obrany jdou jednoduše do vedení. Netrvá ani pět minut a po obdobné akci domácí navyšují vedení na 2:0. Občasně zahrozíme a chceme soupeři ukázat, že fotbal hrát umíme, přesto se nám vstřelit branku nedaří. Naopak přichází pokutový kop, který domácí snajpr zahazuje střelou vysoko nad, nicméně nemusí se příliš mračit, protože ten stejný hráč v 36. minutě kompletuje hattrick. Jsme zralí na ručník a vypadá to, že si odvezeme z Myštěvse nakládačku, od které se nás snaží svými zákroky uchránit Říha a likviduje ještě několik gólovek. 

Do druhého poločasu vstupujeme náramně, vběhneme na hřiště a hned v první minutě zahráváme rohový kop Malým, na který si naskočí Wojcik a hlavou snižuje na 3:1.  V kontextu s prvním poločasem by se mohlo zdát, že se jedná jen o kosmetickou úpravu výsledku, ale zmýlená neplatí. Vstřelená branka nám vžene novou krev do žil a lítáme po hřišti jako utržení ze řetězu, obrana začne šlapat, najednou hráči, kterým občas uskočil míč, až z toho byli sami frustrovaní, předvádějí sebevědomí a náběhový fotbal a naopak soupeř se jeví zaskočen, jako by to šel už jen dohrát a s něčím takovým nepočítal. Další povzbuzení přichází v 54. minutě po ideální přihrávce Kmínka na Hösche, druhý jmenovaný uniká obraně a s přehledem posílá míč na vzdálenější tyč domácího brankáře 3:2. Domácí ohrožují naší branku pouze sporadicky. V 75. minutě Kmínek povedeným stříleným centrem od rohového praporku nachází hlavu opět Wojcika a ten srovnává na 3:3. Někteří naši hráči již melou z posledního, přesto máme další loženky na obrat v zápase, bohužel zůstávají nevyužity. Srovnání nás stálo hodně sil, ale bylo zcela zasloužené. Bohužel v 88. minutě přichází v blízkosti našeho vápna odpískaná podivuhodná standardka, kdy to spíše vypadalo na srážku našich dvou hráčů a po rozehrání tohoto přímého kopu jdou domácí se štěstím opět do vedení. Otvíráme hru a snažíme se ještě vyrovnat, domácí otevřené obrany využívají a navyšují vedení na 5:3. V nastaveném čase ještě zahráváme pokutový kop, kterým Wojcik kompletuje svůj hattrick a dává zápasu konečný výsledek. 5:4. Myslím, že za svojí bohorovnost domácí zasloužili, když né prohrát, tak alespoň ztratit body a pro nás je porážka za výkon ve druhém poločase krutá. Divák si však musel přijít na své. 

-jg-