Derby: Červeněves A - Myštěves A 1:3 (0:1)

Říha - Vlček, Gorel (79.Remsa), Fichtner(C), Drobný - Špičák, Šefara, Král M. Trutnovský (46. Sucharda), Šindler -  Mikulka

Trenér: Hloucal                Vedoucí mužstva: Karásková K.

Rozhodčí: HR- Doubrava, AR1 - Drobný, AR2 - Remsa (laik)

Komentář:

K derby jsme nastoupili v decimované sestavě, různé volnočasové aktivity, zranění a možná i obava z toho, že nám bude uštědřen výrazně nepříznivý výsledek, odklonilo toliko hráčů od fotbalu, že se hlásilo 13 lidí ochotných se porvat v tomto složení o zázračné body. Do Červeněvse naopak zavítal aktuálně druhý tým tabulky rvoucí se o postup takřka v plné síle. Tyto předzápasové kalkuly nevěstily nic dobrého. No jo, jenže né nadarmo se říká, že DERBY nemá favorita...

Do utkání jsme vstoupili vlažně a už v 5 minutě nás soupeř rozebral na šroubky, naštěstí kombinace na krátkém prostoru v naší šestnátce skončila na tyči a posléze v náručí Říhy, který už nyní prokázal střípek svého umění a možná i štěstí a dal základ svému čarování. Posléze se hra vyrovnala a i my jsme se pár povedenými kombinacemi probojovali před hostující bránu a soupeři naznačili, že musí být ve střehu, obrana soupeře se nejevila jako neprostupná, ba naopak. V 21. minutě se hosté dostali do souvislejšího tlaku, když hned třikrát v krátkém sledu centrovali z levé strany, nám se míč nedařilo bezpečně odkopnout a naše rozhozená obrana dělá první výraznou chybu, míč prolétá mezi stopery a hostující borec z malého vápna tvrdou střelou posílá Myštěves do vedení 0:1. Myštěves poté však ustupuje z tlaku a hraje se poměrně vyrovnané utkání. V 30. minutě vstřelí Myštěves branku, ale pro postavení hráče mimo hru, není gól uznán. Máme náznaky dobrých šancí, ale finální fáze přeci jen chybí ani Myštěves branku nepřidává a tak se jde do kabin za těsného vedení hostů.

Druhý poločas jsme byli rozhodnuti soupeře potrápit, když nám dává stále šanci na dobrý výsledek a v kombinaci s až zázračnými zákroky našeho brankáře se nám to daří. A co více v 62. minutě je soupeř za svůj mdlý výkon potrestán, neboť přichází prudká přihrávka po zemi, z levé strany před bránu, kde si nabíhá Král M. a tvrdou ranou vyrovnává na 1:1. Neuvěřitelný průběžný výsledek je na světě. Bohužel naše radost netrvá dlouho. Myštěves se probírá a zvyšuje obrátky vědoma si, že ztráta na našem hřišti by mohla pohřbít naděje na postup. Již v 66. minutě to na sebe bere hostující špílmachr ocitá se trestuhodně neobsazen a z pravé strany postupuje na Říhu, svojí střelu umísťujě ideálně na zadní tyč a míč končí v síti 1:2. O deset minut později je po zápase, hosté podnikají útok do naší obrany, kde se individuálně přes našeho obránce prosadí hostující útočník a zvyšuje na konečných 1:3. Říha ještě vytahuje několik reflexivních zákroků a uchrání nás od vyšší prohry, kdežto my již žádné šance nemáme. Překvapivě jsme sahali po bodu, na který jsme však nedosáhli.

Hráč utkání: Král M. střelec jediného našeho gólu.

Top hráči: Král, Říha, Špičák