Jdi na obsah Jdi na menu
 


Červeněves B - Starý Bydžov 4:1 (1:1)

19. 8. 2018

Sestava:

Sucharda - Struna, Drobný, Smutný (C) (82. Novotný Jiří), Nožička - Duha T. (55. Vantura), Král A. (46. Vlášek), Novák, Mikulka (77. Remsa Pavel) - Holman, Vobořil

Góly: Vobořil 2x, Vantura 2x

Trenér: Gorel

Rozhodčí: Štosek - Novotný, Fiala

Komentář:

V prvním utkání nové sezóny jsme přivítali soupeře ze sousedního Starého Bydžova, který ještě loni hrál o soutěž výše, očekávali jsme lítý boj s kvalitním soupeřem. Naše sestava čítala 15 borců, když jedna omluvenka dorazila trestuhodně těsně před zápasem. 

Úvod zápasu patřil spíše soupeři, který byl více na míči a také na naší polovině, otvírala se mu okénka ke skórování, ale naštěstí veškeré pokusy končily mimo, nebo je bezpečně kryl Sucharda. Paradoxně to byl však náš tým, který šel do vedení, o které se postaral svým průnikem Novák, neboť byl při svém tahu na bránu faulován v blízkosti vápna, aby následnou standardku ukázkově proměnil Vobořil 1:0. Neradovali jsme se však dlouho, vlastně z dalšího útoku hostí bylo srovnáno, když po neodpískaném faulu na Nováka a následné ztrátě ve středu hřiště a blízkosti naší brány se ocitl zcela sám Bužík, aby po úniku srovnal na 1:1. Poté se více bojovalo, než hrál fotbal s minimem šancí na obou stranách, největší šanci na změnu skóre jsme měli v 30 minutě, když  Duha T., vyslal centr k bráně, ze kterého se za letu stala nebezpečná střela končící na tyči soupeřovy svatyně! Branka však do poločasu již nepadla. 

Druhý poločas začal jako končil ten první, znatelné oživení do hry přinesl střídající Vantura, který hru od 55. minuty výrazně rozhýbal a v 70. minutě slavil i svojí první branku, když po důrazném napadání získal míč, aby následně prostřelil hostujícího brankáře 2:1, od  této chvíle bylo na hřišti jen jedno mužstvo. Hned pět minut poté jdeme do trháku, když hosté zaváhají v rozehrávce, míč získává agilní Vantura a prostřeluje brankáře, který se snaží vrátit do branky 3:1. V 87. minutě po povedené fotbalové akci a kombinaci stanovuje střelou pod víko konečné skóre Vobořil a jdeme slavit vítězství 4:1. 

Komentář:

Vyrovnaný zápas se lámal dvacet minut před koncem, když jsme zvýšili ofenzivní sílu a to se nám vyplatilo. Musím pochválit hráče za jejich bojovný výkon v úmorném vedru, soupeře ke konci zcela přehráli a dokráčeli k zaslouženému vítězství. Tak jak jsem o tom mluvil o poločasové přestávce, dali zápasu určitou nadstavbu a tak se můžeme společně radovat z vítězství. Takto bychom se fotbalem mohli bavit. Gratuluji hráči utkání k narozeninám.

Hráč utkání Marek Smutný - spolehlivý výkon v zadních řadách

Top hráči: Smutný, Vantura, Vobořil