Jdi na obsah Jdi na menu
 


Červeněves B - Převýšov B 7:1 (1:1)

20. 8. 2016

Sestava: Čapek - Buřil, Gorel, Špičák, Sucharda - Fichtner, Dohnal, Král M.(57. Mikácsi), Skalický - Říha (46. Marek), Mikulka

Góly: Gorel 2x, Říha, Fichtner, Mikulka, Sucharda, Mikácsi

Trenér: Gorel

Rozhodčí: Konhefr ml. 

Komentář:

K prvnímu mistrovskému utkání na domácí půdě jsme se po debaklu v Lužci scházeli jak švábi na pivo. Nakonec se nás sešlo úctyhodných 11, jaká to změna oproti loňskému roku a konci sezóny, kdy všichni chtěli hrát fotbal v Červeněvsi. Tak trochu došlo na slova trenéra, ale zranění poctivých lidí, dovolené a pracovní nasazení je pro nás přeci jen limitující, tak budeme vyhlížet optimisticky. Výsledek utkáním nás k tomu opravňuje. I soupeř podle všeho lepil sestavu a dorazil jen s 12 borci, nám nakonec přijeli dva hráči přímo z práce a tak jsme ještě i střídali. 

Utkání se rozehrálo celkem slušně a za poměrně dusného počasí bylo k vidění pár rychlejších akcí, zprvu byl o něco lepší soupeř, od 15 minuty jsme však převzali iniciativu a vytvořili si mírnou převahu, která vyústila ve vedoucí branku z 34 min, hosté se dožadovali faulu, píšťalka sudího však zůstala němá a tak Říha neotálel, vzal míč a z dobrých 30 metrů jej poslal přímo za záda veterána Hansla 1:0. Z vedení jsme se dlouho neradovali, protože po rohovém kopu si vybral slabší chvilku náš golman a předložil míč hostům k pohodlnému skórování 42. min. gól do šatny a 1:1. 

Druhý poločas jsme přeskupili řady, více ofenzivní pojetí a hlavně střídání v podobě čerstvého Jakuba Mikácse (zvaného pikaču) přineslo své ovoce. Po jeho střele odražený míč bezpečně do brány zasunul další Kuba na place, tentokrát Fichtner 2:1 a tak jsme šli v 61. minutě do vedení, když pak o šeset minut později po asistenci Mikácse nekompromisně zavěsil do prázdné brány Mikulka začínalo se pomalu, ale jistě rodit naše vítězství 3:1. Soupeře jsme definitivně zlomili brankou ze 75. minutě, kdy Gorel původně libero, v těchto chvílích však už ofenzivní hráč prokličkoval do zakončení a navýšil naše vedení na 4:1. Pak jsme odevzdaného soupeře už začali zcela přehrávat a tři minuty před koncem, co minuta to gól, nejdříve si na roh Dohnala naskočil Sucharda a beranem neomylně zakončil 5:1, posléze Gorel vysunul do samostatného úniku Mikácse ten housličkami zvyšoval již na 6:1, když to představení viděl od začátku do konce hrající stoper Špičák, zachtělo se mu také útočit a svým centrem hledal nabíhající hráče, do přihrávky se však vložil Hansl, míč mu však vyklouzl a pro Gorela už nebyla problém míč uklidit do prázdné brány, rozhodčí už zapískal jen konec. 

Hráč utkání: Druhý zápas ve stoperské dvojici a je mu jedno s kým a znovu ve velkém stylu předvedl výborný výkon Pavel Špičák.

Komentář trenéra:

Opět se vyplatila taktika se čtyřmi golmany ve hře, kteří předvádějí, že mají své kvality nejen v bráně, ale i v poli! Čapek svoji minelu odčinil dobrými zákroky ve druhém poločase, Říha se Suchardou dali po gólu a Špičák hráčem utkání, co víc si přát. Jak to vypadalo před výkopem žalostně, tak je výsledek nečekaný, každopádně se zúročila fyzická připravenost některých hráčů, kdy soupeř ke konci zcela odpadl, díky dobré tréninkové morálce to bylo nejvíce znát na Skalickém, Mikulkovi, Fichtnerovi a Špičákovi!