Jdi na obsah Jdi na menu
 


Červeněves B - Převýšov B 6:1 (5:0)

20. 9. 2018

Sestava:

Sucharda - Vlášek (46. Vlček), Drobný, Smutný (C), Marek - Trutnovský, Špičák, Holman, Mikulka - Vobořil (46. Novotný Jiří), Vantura (67. Duha T.)

Góly: Vobořil 3x, Vantura, Holman, Novotný Jiří

Trenér: Gorel

Rozhodčí: Olah

Komentář:

Před zápasem nikterak bojovná atmoseféra, spíše hráči počítali šrámy a avizovali možná předčasná střídání, o to horší situace byla, když k zápasu bylo připraveno jen 14 hráčů. Soupeř přijel do Červa v čele s třetiligovým Jarkovským, obklopeným možná až příliš velkou zkušeností (do zápasu zasáhl hráč ročník 55, 65, 72). Převýšov útočil na naše postavení z aktuální třetí příčky.

Utkání bylo rozehráno opatrně z obou stran, když jsme získali mírnou převahu, která však dlouho nevedla k větší šanci. Čekalo se, kdo udělá první výraznější chybu, která přišla v 23. minutě, když Vantura se probojoval do šestnáctky, dobrou příležitost ke skórování však již propásl, tudíž vrací míč pod sebe, kam si nabíhá Vobořil a skrz jesle hostujícího obránce nás posílá do vedení 1:0. Uplynulo jen deset minut, když zahráváme ze strany Vobořilem standardku, kterou exekutor na přední tyči nachází brankáře na švestkách 2:0. Pět minut poté se do vápna probojuje Holman, když při svém postupu na bránu je zezadu faulován a nemůže následovat nic jiného, než penalta, kterou zahrává a bezpečně proměňuje Vobořil, v průběhu 12 minut tak kompletuje čistý hattrick 3:0. Soupeř je úplně mimo hru a ochromen z takového nenadálého direktu a tak přidáváme další branky hned dvě minuty poté se prosazuje Vantura a ve 40 minutě střelou na zadní tyč zvyšuje na pověstné bůro Holman 5:0.

Do druhého poločasu máme hned dvě vynucená střídání, když ze hřiště jde Vlášek a produktivní Vobořil. Tempo hry opadá, i naši stopeři se chtějí zapsat do střelecké listiny a tak je hra více rozhádaná, nedržíme příliš posty, nicméně stále v důležitých soubojích jsme. V 77. minutě nešikovně brání Holman a to co bylo spácháno na něm v prvním poločase vrací soupeři, taktéž v šestnáctce, a tak se kope penalta. Pokutový kop bezpečně proměňuje Vaněk a připravuje tak našeho spolehlivě chytajícího brankáře, který předvedl hned několik povedených zákroků, o čisté konto 5:1. Hosté mají chuť výsledek ještě více zkorigovat do přijatelného skóre, jejich snahu však rázně utíná Novotný, který ukázkovým staročechem na hranici vápna dává zápasu v 80. minutě konečné skóre. 

Nejlepší hráč: Jiří Vobořil - letos již druhým hattrickem naznačil, že má střeleckou fazonu

Top hráči: Vobořil, Holman, Špičák

Komentář trenéra:

Očekával jsem vyrovnané utkání s kvalitním soupeřem, který do soutěže vstoupil solidně, stejně jako náš tým. Snahy soupeře na dobrý výsledek jsme však zlikvidovali v prvním poločase. Zejména hattrick Vobořila v pár minutách musel být frustrující pro hosty, ale nebylo to jen o něm, kupříkladu Špičák zcela vymazal Jarkovského a položil tak základ našeho úspěchu. Výškový rozdíl mezi těmito hráči působil až úsměvně. Celkově velmi dobré utkání odehráli střídající hráči z předchozího dne Špičák, Holman, Trutnovský a přinesli tak do našeho zkušeného kádru svěží vítr, musíme jím to oplatit a větší mírou přinést zkušenost našemu A-týmu, který zatím výsledkově tápe.