Jdi na obsah Jdi na menu
 


Červeněves B - Lužec 6:1 (1:0)

2. 9. 2018

Sestava:

Sucharda - Gorel, Smutný (C), Wojcik D., Špičák (53. Duha M.) - Trutnovský (46. Remsa Pavel), Vobořil, Holman, Mikulka (46. Marek Václav) - Vantura, Vlček (72.Novotný Jiří)

Góly: Vobořil 3x, Vantura 2x, Wojcik D. 

Trenér: Gorel

Rozhodčí: Hruška cool

Komentář:

V dalším domácím utkání jsme přivítali Lužec. Tento tým ještě loni kopal třetí třídu. V Lužci evidentně zapracovali na kádru a přivezli si šestnáctičlenný tým. My jsme dali prostor střídajícím hráčům A-týmu ze včerejšího zápasu a dále absentujícímu Wojcikovi s Trutnovským, aby jim nechyběla zápasová praxe. 

Do utkání jsme vstoupili dobře a soupeře jsme mírně přehrávali, převahu jsme však dlouho nebyli schopni přetavit ve vedení. Četné závary v soupeřově šestnátce gólem neskončily. Největší příležitost na skórování měl Vobořil, když ze standardky nastřelil tyč, hosté kontrovali dvěma samostatnými úniky, přičemž při jednom z nich míč orazítkoval břevno. Do zaslouženého vedení jdeme ve 30. minutě, Vobořil při faulu na půlce hřiště urguje Wojcika, aby zrychlil hru, ten se tedy nerozpakuje posouvá míč na Vobořila, aby průnikovou přihrávkou našel Vanturu, který se zbavuje obránce a chladnokrevně cílí 1:0. Po vstřelené brance jako by nám docházel dech a hosté se dostávají více do hry, získávají převahu, avšak vyrovnat se jim nedaří. Na poločas se tak jde za těsného vedení. 

Do druhého poločasu jsme nuceni střídat, Trutnovský má pracovní povinnosti, Mikulka zdravotní obtíže a Špičák po zranění ještě také není schopen snést větší porci zápasu, i díky tomu očekáváme velmi těžký druhý poločas. Zmýlená neplatí. Hned v 47. minutě předvede krásnou fotbalovou akci Vobořil, uvolní se do zakončení a svojí umístěnou střelou nás posílá do dvoubrankového vedení. Hosté od této chvíle, jako by rezignovali na dobrý výsledek a na hřišti je jen jedno mužstvo. Na plac jde Míra Duha, aby tým motivoval ještě k lepšímu výkonu. O to hůř pro soupeře, když v 55. minutě nesmyslně a zcela úmyslně hraje rukou ve vlastním pokutovém území hostující obránce, pochopitelně následuje penalta. Tu bezpečně proměňuje Wojcik D 3:0. V 66. minutě zahrává v blízkosti vápna standardku Vobořil a to tak, že jeho střela se třepotá v síti 4:0. V 70. minutě navyšujeme skóre, když Remsa nachází svým centrem v náběhu Vanturu, který se opět v zakončení nemýlí 5:0. V 75. minutě je k vidění pohledná kombinační akce, když Gorel ve vápně nachází Vobořila a ten kompletuje hattrick 6:0. V tuto dobu hrajeme tak trochu hurá fotbal, za což přichází varování. Nejprve samostatný nájezd likviduje výborně chytající Sucharda a to dvojitým zákrokem, bohužel varování nestačí a my svojí bohorovností umožňujeme soupeři korigovat výsledek, když v úniku a nechytatelné střele z 85. minuty hosté snižují na 6:1 a tím dávají zápasu konečný výsledek.

Hráč utkání: Vobořil - mistr hattrick yes

Top hráči: Vobořil, Vantura, Holman devildevildevil

Komentář trenéra:

Na soupeře jsme vyrukovali se silnou sestavou, přesto jsem očekával tuhý boj, což se minimálně v prvním poločase potvrdilo, celkem nepochopitelně hosté po druhé obdržené brance odpadli. Druhý poločas jsme odehráli velmi dobře, skóre zápasu mohlo být i vyšší. Trochu budeme muset zapracovat na psychice našich stoperů, kteří jen těžko nesli útočné pojetí hry od našich obránců :-). Chválím celý tým, včetně střídajících hráčů, kteří se do zápasu dobře dostali - Remsa, Duha, Marek Novotný. Dneska si to opět sedlo a tak můžeme slavit další vítězství. Nutno zmínit, že i diváci byli dnes hodně pozitivně slyšet a za to jim patří dík. Jediné co mě na zápasu mrzí je, že jsme našemu brankáři nedopřáli čisté konto.