Jdi na obsah Jdi na menu

Červeněves A - Probluz A 1:2 (1:0)

6. 5. 2017

V dalším domácím utkání jsem přivítali tým z Probluze, který v jarní části sezóny prohrál pouze první utkání a následující jarní zápasy všechny vyhrál, tedy hostili jsme tým na vítězné vlně, naopak náš tým po debaklu na Slavii chtěl zabodovat a odčinit ostudu z Hradce Králové. Trenér mohl počítat s kompletním kádrem, vyjma Malého.

První poločas utkání se nečekaně nesl v naší režii, byli jsme lepším týmem a soupeře jsme jasně přehrávali, již v 9. minutě jsme šli do vedení, když po rohovém kopu míč do mlýnice vrátil Gorel, obránci na třikrát odvraceli odražený balón, vždy však pouze na kopačky důsledného Wojcika, který svým důrazem přeci jen nakonec prostřelil vše co mu stálo v cestě 1:0. Ve 20. min. po povedené kombinační akci vyzval ke skórování Aleš Král Gorela, ten však ve vyložené šanci selhal, další ofenzivní akce jsme řešili až příliš zbrkle nebo naopak složitě a tak se nám nedařilo navýšit vedení, v 42. minutě šli hosté do 10, kdy hostující kapitán Karlík hloupě napadl našeho hráče a uviděl červenou kartu. První poločas tak skončil zaslouženým naším vedením.

Naopak druhý poločas se stal naší noční můrou, hosté i v deseti hráli stále se stejným nasazením, nicméně zřejmě naše fyzická kondice nám nedovolila navázat na poločas první, hra se více kouskovala, hosté začali hrozit ze standardních situací a my už jsme nebyli toliko nebezpeční, respektive, naše šance na skórování zůstaly nevyužity a tak hosté trestali. Nejdříve v 63. minutě srovnali, když po standardní situaci hostující Prostředník využil nepovedené vyběhnutí našeho brankáře a míč hlavou usměrnil za jeho záda. V 90. minutě po souhře hned několika chyb jsme přišli i o ten jediný bod, špatné bránění vyústilo v ruku na hranici vápna, poté zahraná standardní situace prošla postavenou zdí a Říha jen marně míč vyrážel mimo tři tyče 1:2. Cítil jsme, že bychom v tomto zápase měli vyhrát, nechali se tak strhnou a přišli i o bod za remízu. Nezbývá než se pokusit odčinit dosavadní nezdary za týden v derby na půdě horkého favorita ve Skřivanech.