Říha - Fichtner (C), Novák (5. Šefara), Trejbal, Král M. - Trutnovský(46. Špičák), Král A. (62.Vlček), Malý, Kmínek - Vantura (78. Vobořil), Gorel

Trenér: Hloucal                                  Vedoucí mužstva: Karásková K.

Góly: Trutnovský 2x, Vantura, Špičák

Rozhodčí: HR - Křičenský, AR2 - Jánský, AR2 - Skyba

Komentář:

V neděli bylo na programu 22. kolo Okresního přeboru, ve kterém jsme přivítali na domácím pažitu houževnatého soupeře z Dohalic. Tomuto utkání jsme jako oddíl podřídili vše, čemuž odpovídala nejen nominace, ale konečně i účast. Slušná základní sestava byla podpořena našlapanou lavičkou. Před zápasem bylo v kabině znát určité napětí, ale snad i odhodlání konečně na jaře zvítězit.

Vstup do utkání se příliš nepovedl, první z ostrých soubojů podstoupil Radek Novák s hostujícím útočníkem a výsledkem je zlomenina v horní části těla, která Radka vyřadila z jarní části soutěže. Dobře naladěný tým tak musel příjmout první velkou ránu. Na plac šel Šefara, Malý se posunul do útoku a Gorel putoval z hrotu do stoperské dvojice. Hned v 8. minutě jsme zužitkovali výborný pohyb našich ofenzivních hráčů, když přichází ze strany centr Kmínka, který nejprve zakončuje Malý, aby míč hostující brankář pouze vyrazil k Trutnovskému a ten v pravý čas na pravém místě, nás hlavou posílá do vedení 1:0. Máme další šance, ale skóre se nám navýšit nedaří, soupeř se oklepává z rychle inkasované branky a postupně nás zatlačí do defenzivy. Následuje série standardek a to jak rohových kopů, tak i těch přímých, s vypětím všech sil a možná i se štěstím však odoláváme. Výsledkem lítého boje na hřišti je další zranění hráče, když Aleš Král utržil ránu do podobného místa co Radek Novák a jen těžko se z toho oklepává, v tuto dobu hrajeme tedy pro ošetřování Aleše opět chvíli  v 10 lidech. Běží 40. minuta a začíná úřadovat muž okamžiku Vantura, který ve vápně přijímá zády k bráně míč, následuje otočka a umístěná střela = 2:0. Netrvá ani tři minuty a opět Vantura, se indviduálně prosazuje podél brankové čáry, míč předkládá do mlýnice, kde je ze všech nejdůraznější znovu gólově postavený Trutnovský a zvyšuje na 3:0. Parádní poločas dohráváme tak, abychom soupeři nedovolili snížit.

Druhý poločas nechceme ustoupit ze své hry, přichází však vynucená střídání a to jsou ty správné okamžiky, kdy oceňujeme sílu lavičky. Trutnovský z pracovních důvodů odchází, nahrazuje ho hecnutý Špičák. V 62. minutě pro přetrvávající problémy hřiště opouští Král A. a místo něho jde do zápasu Vlček, v tuto chvíli hraje již s dalším zraněním Trejbal a je vidět, že zápasu dáváme vše. V 66. minutě definitivně utkání lámeme, když Šefara najde v náběhu Špičáka, ten peláší na hostujícího brankáře sám a mazácky zakončuje 4:0. Dohalice k ničemu nepouštíme a utkání se snažíme v poklidu dohrát, soupeř se však nevzdává a stále se snaží alespoň o snížení. V samém závěru, když na ukazateli svítí již 90. minuta Špičák hasí jedno z mála přečíslení v naší obraně a při pádu v šestnátce zahrává rukou, následuje pokutový kop, kterým hosté snižují na konečných 4:1. Soupeř je tak odměněn za svojí neutuchající bojovnost. Utkání konči a jde se slavit.