Jdi na obsah Jdi na menu
 


Červeněves A - Boharyně 4:1 (1:1)

20. 4. 2019

Sestava:

Špičák - Fichtner (C), Novotný Jar., Wojcik D. (72. Mikulka), Drobný - Jurička, Král M., Malý, Kmínek - Vantura (83. Gorel), Vlček V. (70. Lihan)

Góly: Jurička 2x, Malý, Král M.

Trenér: Hloucal M.                              Vedoucí mužstva: Karásková K.

Rozhodčí: Štancl

Komentář:

Ve 20. kole jsme na domácím hřišti přivítali souseda z tabulky Boharyni. Soupeř dorazil pouze ve 12 lidech, kdežto u nás lavička praskala ve švech. Domácí hřiště, jarní forma, konečně i o něco širší kádr, tak tato konstalace velela jasně, a to doma urvat všechny body. Jenže předpoklady je jedna věc a skutečnost mnohdy ta druhá... nehledě na to, že soupeř zatím na jaře také boduje. Než se začal hrát fotbal, oba týmy uctily památku zesnulých činovníků z obou táborů pana Černého a pana Michálka.

Vstup do zápasu se nám příliš nepovedl, již v 3. minutě šel hostující hráč do naší otevřené obrany a jeho střelu do prázdné brány s vypětím všech sil vykopl Wojcik. V 16. minutě bylo ještě hůře, když ten stejný hráč, po ztrátě Krále M. před vápnem, pohotově natáhl z 22. metrů a náš brankář se po umístěné ráně k tyči natahoval marně 0:1. Důrazné utkání jen s minimem fotbalovosti a slabším pohybem v počátku více svědčilo hostům. Do zápasu se dostáváme standardní situací z 23. minutě, kterou gólově zahrává netradičně Malý M. a jeho umístěná střela z 21. metrů končí v síti 1:1. Následuje nezáživný vyrovnaný fotbal a do poločasu branka již nepadá. Obrany převyšují útoky. 

Druhý poločas, jako pokropeni živou vodou na soupeře vlétneme a již v 47. minutě jdeme do vedení, po průnikové přihrávce Malého a úniku po straně vedeném Juričkou, druhý jmenovaný zakončuje chladnokrevně na vzdálenější tyč 2:1. Soupeře začínáme přehrávat, máme lepší pohyb, výsledkem je akce Vlčka, který vybojuje míč v rohu vápna vrací jej do střelecké pozice, kde se míče ujímá Král M., který se proháčkuje ke střele a cílí naprosto přesně 3:1, odčiní tak své zaváhání při první brance. Netrvá ani sedm minut a soupeře definitivně doráží po skrumáži, opět Jurička a prostřeluje vše, co mu stojí v cestě, včetně ležícího brankáře 4:1. Soupeř ještě párkrát zahrozí centry do vápna, ale žádné výraznější ohrožení branky Špičáka se nekoná a tak dokráčíme za druhý poločas jistě k zaslouženému vítězství.

Hráč zápasu: Dvougólový střelec Standa Jurička.

A tak se mohl rozjet další zápas, viz foto níže: 

akce.jpg

-jg-