Jdi na obsah Jdi na menu
 


Červeněves - Dobřenice 3:1 (2:0)

24. 5. 2015

Sestava: Říha - Sedláček, Michálek, Wojcik D. (89. Hloucal), Drobný - Remsa Petr, Šefara, Král A., Král M. - Kmínek (84. Gorel), Fichtner 

Trenér: Hloucal Martin    Zdravotník/masérka: Karásková Kateřina

Naše góly: Kmínek 2x, Remsa

Rozhodčí: HR - Vlachý, AR1 - Čožík, AR2 - Malý (nominace domácích)

Komentář:

Velká improvizace u jednoho z nejočekávanějších zápasů jara čekala na trenéra před zápasem, kdy se musel obejít bez rybáře Nováka, laborující Pavel Remsa se také nezúčastnil hry a tak šel zatopit pod domácí kotel, Malý se omluvil v den zápasu, Gorel připraven jen na taktické střídání, Wojcik K. stále ve stavu nemocných a Černý si svojí účast na zápase rozmyslel v jeho průběhu, takže se do dresu poslal i trenér. 

Zápas se rozehrál opatrně, na soupeři bylo patrné, že se do ničeho příliš hnát nebude, jako by si přijel pouze pro bod, ale to se ukázalo, jako nepříliš povedená taktika, poněvač jsme se tak dostali do hry a zejména kombinace na levé straně, po ose Sedláček - Král. M - Kmínek byla velmi účinná a o závary před hostujícím golmanem nebyla nouze.  V 18. min se vpřed dral do zakončení Král A., když jeho střelu hostující golman ještě zlikvidoval, ale na pohotovou dorážku Kmínka už nedosáhl 1:0, v zápase jsme byli tím lepším týmem a soupeř hrozil pouze Kutou, který se neúspěšně snažil o individuální prosazení. V 35. minutě se do vápna pro změnu hnal Král, tentokrát ale Michal, když byl faulován, aby následný přímý kop z 17 metrů zakončil výstavní střelou Kmínek a poslal nás tak do dvoubrankového vedení 2:0. Poločas tak i skončil. 

Do druhého poločasu se hosté přeci jen osmělili a začali zlobit, když se dostali k několika závarům, které jsme se štěstím odvrátili. Soupeř s přibývajícím časem byl stále nervóznější a atmosféra na hřišti tak houstla, zejména Kuta se uchyloval k provokacím na naše obránce, více, než aby se soustředil na  úspěšné zakončení. Hosté za své zvýšené úsilí směrem dopředu byli nakonec i odměněni, když v 56. min. snížil dorážkou z bezprostřední blízkosti Císař 2:1. Utkání tak dostalo nový rozměr, kdy hosté začali sahat po bodech, ale jejich aktivita končila na bezchybně hrající obraně a nebo v rukavicích Říhy, než v 75. minutě přišel centr do vápna, který zakončil hlavou nekompromisně Remsa do středu brány 3:1 a bylo po zápase, teda pro hosty, my už jsme si užívali vítězství, ale to zřejmě nekousl již několikrát zmiňovaný Kuta, který i v nastaveném čase používal ostré lokty a to už si nenechal líbit náš nejstarší hráč a veterán na hřišti Drobný, který když rozhodčí sice odpískal faul, ale odmítl Kutu poslat předčasně do sprch, neboť ten již jednu žlutou měl a tato situace volala pod druhé, došlo k nechutné potyčce mezi oběma celky, kterou není třeba snad ani pitvat, stáčí uvést výsledek  a to vyloučený Kuta a Drobný. Zápas byl konfrontací mládí v našem podání a zkušeností, v podání Dobřenic. Zaslouženě jsme vyhráli.

Hráč utkání v pohodě hrající Král Michal

Koment trenéra: 

Do utkání jsme měli poměrně dobrý vstup, kdy jsme vyjádřili brejky snadným vedením 2:0. Ve druhém poločase se hra opticky vyrovnala, hosté snížili, ale třetím rozhodujícím gólem jsme zaslouženě vyhráli.