Jdi na obsah Jdi na menu
 


Červeněves – Kosičky 5:4 (3:3).

4. 11. 2013

K poslednímu utkání podzimní části krajského přeboru dorostu jsme přivítali sebejisté mužstvo z Kosiček, které jim případné vítězství zaručovalo druhé místo v tabulce.

Na dosti promočené hrací ploše plné kaluží jsme se pomalu dostávali do tempa a soupeř měl míč většinou pod kontrolou. V 18 min. se dostal k míči hostující Vávra, který otevřel skóre a poslal hosty do vedení 0:1. Po obdržené brance, se naši vrhli do útoku a ve 20 min. po rohovém kopu Dvořák nasměroval míč na nabíhajícího Restla a ten hlavou nedal brankáři hostí šanci 1:1. Ve 22min. utekl po levé straně hostující Dašek, naše obrana špatně zareagovala a tak nebyl problém pro tohoto hráče vsítit branku 1:2. Škoda této branky, naši hráči dobře kombinovali, nabíhali do volného prostoru, ale po zbytečném faulu na hranici velkého vápna dostal soupeř ve 33 min. výhodu přímého kopu, který provedl hostující hráč Černý a dobře provedeným kopem poslal hostující do vedení 1:3. Naši borci se vzchopili a ve35 min. obešel Dvořák dva soupeřovi obránce a přesnou přihrávkou podél branky našel Fichtnera, který skluzem snížil na 2:3. Hned z rozehrání soupeře se zmocnil míče Král, poslal přihrávku na naběhnutého Dvořáka a ten střelou na zadní tyč, nedal brankáři hostí šanci 3:3. Do konce poločasu jsme byli lepším týmem, ale na výsledku se to již neprojevilo.

Do druhé časti hry, jsme šli s odhodláním, že soupeře nepustíme do žádné nebezpečné akce a pokusíme se o vítěznou branku. Kluci dál plnili taktické pokyny, narušovali rozehrávky soupeře a eliminovali nejlepší hráče Kosiček, Vávru a Daška osobní obranou. V 53 min. jsme měli výhodu rohového kopu, Dvořák nacentroval do skrumáže před branku soupeře, kde se perfektně zorientoval Restl a s přehledem zasunul míč za brankovou čáru, tím jsme se dostali poprvé v utkání do vedení 4:3. Tato radost však vydržela jen do 58 min., kdy špatně obsazený Dašek z hranice velkého vápna vyrovnal na 4:4. V 67 min se nebojácně pustil do souboje s obranou hostí Kamil Wojcik, vybojoval míč a brankář hostí již neměl šanci 5:4. Tato banka se ukázala jako vítězná.
V 83 min. se bohužel ošklivě zranil hostující hráč, který v zápalu boje chtěl vybojovat míč, který již měl na kopačkách Honza Sedláček. Soupeř si v tomto souboji zlomil nohu v kotníku a při té smůle také holenní kost. Načeš rozhodčí Jiříček po dohodě, předčastně utkání ukončil.
I když utkání mělo toto smutné zakončení podzimní části, musím pochválit naše dorostence za příkladný přístup a bojovnost v tomto utkání. Tak jak jsme hráli dnes, kdybychom hráli celý podzim, tak hrajeme o přední místa tabulky.
Základní sestava: Hornych, Sedláček Jan, Dohnal, Restl, Bureš, Hillebrand, Sedláček Jos., Král, Dvořák, Fichtner, Wojcik D.  
Připraveni: Dostál, Draštík, Záveský, Remsa, Wojcik K.