Jdi na obsah Jdi na menu
 


Boharyně - Červeněves 0:2 (0:2)

27. 3. 2017

Sestava: Říha - Novák, Trejbal, Michálek - Fichtner, Šefara, Král, Calta J., Calta P - Gorel (87.Sedláček), Král M.

Góly: Fichtner, Novák

Trenér: Novotný Z. / Novotný J.

Vedoucí mužstva/zdravotník: Karásková Kateřina

Rozhodčí: HR-Kincl, AR1-Markarjanc, AR2-Brett

Komentář:

K prvnímu jarnímu utkání jsme cestovali do Boharyně, která avizovala celkem povedenou zimní přípravu. Na soupeře jsme před utkáním ztráceli tři body, z hráčského kádru jsme se museli obejít bez Wojcika D. a Martina Malého. Favoritem utkání byli domácí. 

Možná i díky příjemnému fotbalovému počasí se od počátku hrál vcelku pohledný fotbal, o povedené akce a slušné tempo nebylo nouze. Překvapivě to byl náš tým, který diktoval tempo zápasu a vytvářel si slušné střelecké pozice jak na běžícím páse, jednu z prvních vyložených šancí měl Calta P., který ze strany postupoval na domácího golmana, zacílit přesně se mu však nepodařilo. Další z vyložených šancí neproměnil Král. M. Svojí převahu jsme tak dokázali zúročit až na konci prvního poločasu. V 35. minutě Trejbal zahrával přímý volný kop z 25 metrů, ten domácí brankář pouze vyrazil, k odraženému míči se dostal Fichtner a mazácky jej uklidil do brány 0:1. Druhá branka na sebe nenechala dlouho čekat na přetažený roh si naskočil Gorel, vrátil jej před bránu, kde v mlýnici se nejlépe zorientoval Novák a kolenem poslal míč do pravého horního rohu bezmocného domácího brankáře 0:2. Vedení jsme mohli ještě navýšit, kdyby na ideální přihrávku velmi agilního Fichtnera před odkrytou bránu, lépe reagoval Gorel. Do kabin jsme tak šli za překvapivého, ale zaslouženého vedení. 

Druhý poločas se hra více kouskovala, domácí si však nebyli schopni vytvořit soustavný tlak, zejména Calta J. motorová myš to uprostřed hřiště, dělal obrovské problémy domácím borcům. Naše vyložené šance, zejména Gorelem, zůstaly trestuhodně nevyužity a protože ani domácí nebyli schopni zacílit přesně, dokráčeli jsme k prvnímu jarnímu vítězství. Nezaujatý divák si však musel přijít na své.

Komentář trenéra:

Bylo vidět, že to byl první zápas, kde byly vidět nějaké nepřesnosti, ale náš tým měl vůli po vítězství a nasazení, škoda neproměněných šancí, kterých jsme měli nespočet. Soupeř nás ničím nepřekvapil, pokryli jsme dobře jeho útočníky. Jsme rád, za tři body a chci pochválit tým jako celek.

Hráč utkání: Honza Calta