Jdi na obsah Jdi na menu
 


Boharyně - Červeněves 0:1 (0:1)

28. 3. 2015

Sestava: Říha - Wojcik D.,(85. Fichtner) Gorel, Michálek, Sedláček - Král M., Král A., Šefara, Remsa - Kmínek, Malý.

Rozhodčí: HR: Krejskaindecision, AR1 - Olahyes, AR2 - Vavřinayes

Góly: Král A.

Komentář:

Do Boharyně nás přijelo právě třináct. Omluvil se Vrabec, Novák, Černý a nebyl k dispozici ani Trejbal s Drobným. Ještě před zápasem trenér Martin Hloucal připomněl, že očekává vyrovnané utkání a to nejen vzhledem k postavení obou týmů v tabulce (třetí se čtvrtým) a vyhlásil boj o první jarní body, kdy spokojenost vyjádřil i se ziskem bodu.

Do utkání jsme přímo vlétli, naši ofenzivní hráči, soupeři větrali hlavu na tolik, že snad domácí ani nevěděli, kde jim stojí. Hned ve třetí minutě se ve velkém čtverci probíjel Malý, byl  zcela evidentně nedovoleně atakován soupeřovým obráncem, který jej srazil, což neuniklo AR2, faul signalizoval, bohužel hlavní rozhodčí si zřejmě netroufl písknout do píšťalky a tak se pokutový kop nekonal. Nicméně tato situace nás neodradila a pokračovali jsme ve hře spočívající v rychlé a jednoduché kombinaci, kterou jsme soupeře zcela přehrávali, což jsme zúročili v 17 minutě, kdy Remsa přihrával do vápna, odražený míč se dostal přímo před A. Krále a ten se nemýlil 0:1. Následně začal festival neproměněných šancí, kdy postupně navýšení našeho vedení odmítl, Kmínek F. Gorel a znovu Král A. Soupeř si snad svojí první střelu k naší bráně schoval až do 30. min., o to byla však povedenější a jen těsně minula. I to mohla být jiskřička, která domácí nakopla a začali se osmělovat k ojedinělým výpadům. Stejně jako my, domácí měli mít výhodu pokutového kopu, za hraní našeho záložníka rukou ve vymezeném území, ale i tento okamžik Krejska přehlédl. Do konce přestávky se již nic podstatného nestalo.

Druhý poločas jsme opět začali aktivněji, ale M. Král slibnou a dá se říci gólovou akci nedotáhl dokonce, když vysoko přestřelil. A pak se začali dít věci... Domácí hráli z kopce (viditelné převýšení hřiště) a naše hra taky "šla" z kopce, dostali jsme se pod permanentní tlak, který vyústil v několik nebezpečných standardních situací v okolí pokutového území, nebo v rohové kopy, soupeř se však nedokázal z těchto nabídek ke skórování, prosadit. Po skrumáži dokonce nastřelil tyč, téměř celý druhý poločas jsme se bránili a když v 88. minutě tělem vyrazil míč směřující do brány Wojcik D., mohli jsme se radovat z vydřeného vítězství.

Hráč utkání:devil

Hráčem utkání se stal dnes slavící třicátník Honza Říha, který ač v první půlce neměl téměř žádnou práci, ve druhém poločase předvedl několik téměř zázračných zákroků a tak podržel ne zcela přesvědčivě hrající obranu, která má však v čele s golmanem výborné vysvědčení a to nulu na kontě obdržených branek.

Koment trenéra:

Utkání jsme rozehráli výborně v prvních dvaceti minutách, pak na nás zřejmě dolehla nervozita z prvního mistrovského zápasu, soupeř ve druhém poločase převzal iniciativu a zasloužil by si za svůj výkon bodovat, ale my jsme vítězství týmovým výkonem uhájili.